Як Користуватися Сервісом Google Classroom

Що таке Гугл Класс?

Що таке Google Classroom?

Google Classroom (Гугл Клас) — це безкоштовна платформа орієнтована на викладачів і учнів для організації навчального процесу та виконання завдань онлайн. Цей сервіс для дистанційного навчання був створений ще в 2014 році, але сьогодні, коли в багатьох країнах світу навчальні заклади закриті на карантин, його функціонал виявився актуальним і насправді необхідним. Classroom являє собою поєднання кількох сервісів Google, адаптованих під освітні завдання.

У Classroom вчитель може створити власний віртуальний клас і окремі курси — їм присвоюються унікальні посилання, за якими можуть приєднуватися до курсу учні. На сторінці кожного курсу вчитель може публікувати навчальні матеріали, проводити опитування, тести і створювати тематичні завдання. Кожному завданню можна встановити термін виконання, вчитель в режимі реального часу може спостерігати за тим, як учні виконують завдання, бачити список зданих і незданих робіт, виставляти учням оцінки.

Вчитель може публікувати оголошення в стрічці новин, додавати текстові замітки, фото, відео з Youtube, спілкуватися з учнями в чаті. Учні можуть бачити список завдань курсу, які вже виконані і які тільки належить зробити. При цьому кожному учневі вчитель може дати індивідуальне персональне завдання.

Переваги сервіса Гугл Класс

Переваги сервіса Google Клас

 • Сервіс повністю безкоштовний і доступний цілодобово, немає ніякої реклами.
 • Всі налаштування курсів інтуїтивно зрозумілі і прості. Є можливість оцінювати і перевіряти знання учнів.
 • Додавати учнів легко, передбачені спеціальні запрошення і посилання для підключення.
 • Усі матеріали зберігаються на Google Диску, в тому числі виконані завдання учнів.
 • Зручна комунікація між викладачем і учнями. Учні можуть залишати свої коментарі і задавати питання.
 • Google Classroom має зручну інтеграцію з іншими продуктами Google: Диском, Документами, Календарем, Формами і Поштою.
Створення сайтів

Разработка сайтів для навчальних закладів!

Функціональні та стильні сайти для дитсадків, шкіл, вищих навчальних закладів. Сьогодні сайт — це необхідність!
Студія WEB24: +38 (066) 688-8566. Консультації безкоштовні!

Як почати користуватися сервісом або встановити додаток?

Додаток Google Класс
Сервіс Google Classroom доступний всім, у кого є акаунт Gmail, працювати з ним можна як на комп’ютері, так і на планшеті і мобільному телефоні. Для входу в сервіс перейдіть за прямим посиланням https://classroom.google.com/ або скачайте на телефон мобільний додаток в Google Play. Також досить просто знайти Google Classroom в браузері Google Chrome в списку доступних додатків біля іконки профілю.

Після входу в сервіс Google Classroom ви можете почати створювати власний курс або ж переглянути перелік курсів, до яких ви отримали доступ раніше.

Как створити новий курс?

Для створення нового навчального курсу зайдіть в сервіс або додаток Гугл Клас. Далі натисніть іконку «+» справа вгорі екрану і виберіть пункт «Створити курс» (1).

Створити новий курс

Вкажіть Назву та Опис нового курсу (2), також заповніть поля Розділ (3), Аудиторія, на яку розрахований курс (4) і Предмет навчання (5) — в нашому випадку на прикладі це «Загальна географія».

Опис курсу

Основний робочий стіл курсу складається з головного меню: «Стрічка», «Завдання», «Користувачі», «Оцінки» (6), блоку для зміни обкладинки (7) і блоку останніх повідомлень (8).

Зовнішній вигляд

На вкладці «Стрічка» відображається вся остання історія змін, повідомлення від учителя і повідомлення від учнів. На вкладці «Завдання» ви можете створювати нові завдання для учнів, вказувати систему оцінки для кожного і терміни виконання. Вкладка «Користувачі» містить повний список викладачів (9) і учнів курсу (10), тут ви можете знайти посилання і код для запрошення нових учнів, для цього просто натисніть на відповідну іконку «Запросити учня» (11).

Структура розділу Курси

На останній вкладці «Оцінки» викладачі можуть відстежувати процес виконання завдань учнями, переглядати вислані ними файли, дивитися відповіді на питання і ставити оцінки. Весь процес інтерактивний, всі зміни видимі онлайн учасникам курсу. Також викладач може скасувати роботу учня і відправити її на доопрацювання.

Як запрошувати нових учнів?

Перейдіть на вкладку «Користувачі». У цьому розділі на самому початку списку учнів натисніть іконку користувача зі знаком «+». Відразу відкриється вікно, в якому ви можете скопіювати посилання (12) і відправити його учням або просто вказати email нового учня в полі (13).

Запросити учнів в Гугл Клас

Як створити нове завдання?

Перейдіть у вкладку «Завдання» та натисніть кнопку «Створити». З випадаючого списку оберіть потрібний тип завдання:

 • Завдання
 • Завдання з тестом
 • Запитання
 • Матеріал
 • Тема
 • Використати завдання повторно

Для кожного нового завдання ви можете вказати Тему (1), написати Інструкції для учнів по його виконанню (2), якщо необхідно прикріпіть до завдання Файли (3). У правій колонці ви можете вибрати Групу учнів (4) для яких це завдання призначене, задати в яких балах буде проводитися система Оцінювання (5), вказати максимальний Термін виконання завдання (6). Відразу після збереження завдання воно стане доступним для всіх учнів.

Нове завдання в Гугл Клас

Чому вчителі обирають сервіс Google Classroom?

 • Для роботи в сервісі Гугл Клас досить мати аккаунт gmail і доступ в Інтернет. Сервісом можна користуватися на комп’ютері в будь-якому браузері, а також в мобільних пристроях.
 • Вчителі високо цінують повну безпеку сервісу і відсутність будь-якої реклами, що не відволікає учнів від навчального процесу.
 • Технічна підтримка Google Classroom і велика база знань дозволяють швидко знайти відповідь на будь-яке питання щодо роботи самого сервісу.

Хоча вчителі спочатку використовували Google Classroom як альтернативу паперу, цей інструмент навчання набув популярності завдяки своїй функціональності і простоті використання. Вчителі найчастіше використовують Google Classroom, щоб спростити управління ресурсами в класі. Від навчальної програми до випускного іспиту вчителі можуть зберігати зміст уроків, завдання і додаткові ресурси в одному місці для учнів. Оскільки Google Classroom інтегрується з іншими інструментами, використання цієї платформи дає кілька переваг. Наприклад, коли завдання публікуються в Google Classroom, додаток «Календар» розпізнає термін виконання цього завдання і автоматично публікує завдання в календарі як нагадування, щоб учні могли легко відстежувати термін виконання своєї роботи.

Вчителям також подобається систематизувати, поширювати і збирати завдання або інші матеріали курсу в цифровому вигляді через Google Classroom. Вчителі можуть легко опублікувати одне і те ж завдання для декількох класів одночасно або призначити щось індивідуально окремим учням. Будь-яке завдання або матеріал, опублікований в Google Classroom, можна повторно опублікувати для майбутніх уроків, що позбавляє вчителів від необхідності щороку винаходити велосипед заново.

Висновки

Зовсім небагато часу, потраченого на вивчення сервісу Гугл Клас дозволять вам в майбутньому легко і ефективно вести навчальний процес. Зрозуміло, що цей онлайн сервіс не зможе замінити звичайні заняття в школі, але може стати вам надійним помічником. Сподіваємося, що матеріали цієї статті стали вам корисними.

ЗАКАЗАТЬ САЙТ